Hygiena a rovnátka jsou nezbytným předpokladem pro krásný úsměv

 

Hygiena s rovnátky je velmi důležitá. Čištění zubů dvakrát denně bez rovnátka by mělo být standardem, s rovnátkem je nutné čistit po každém jídle. Vhodné je čistit zejména mezizubní prostory, okolí zámečků rovnátek, oblasti zubních krčků.

 

Co Vás čeká na dentální hygieně

  • zhodnocení stavu dutiny ústní
  • doporučení dentální hygienistky na co si dát pozor
  • odstranění zubního kamene a pigmentace
  • leštění povrchu zubů
  • výběr vhodného zubního i mezizubního kartáčku na míru
  • doporučení jak se o chrup starat

Při první návštěvě zhodnotíme stav dutiny ústní, vysvětlíme a ukážeme co je v pořádku a co je naopak špatně. Když narazíme na něco, co v pořádku není, vysvětlíme Vám příčinu vzniku problému. Také Vám ukážeme jak tomu předcházet.  Jako pomocníka používáme i intraorální kameru, díky které lépe upozorníme na přítomnost plaku, nebo zubního kamene. Tyto složky jsou hlavní příčinou onemocnění, jako je zubní kaz, zánět dásní, parodontitida a také tyto složky vedou ke vzniku nepříjemného zápachu z úst.

Následně dentální hygienistka pomocí ultrazvuku a ručních nástrojů odstraní zmineralizované nánosy plaku (zubního kamene). Toto odstranění se ne vždy povede hned při první návštěvě. Proto je někdy zapotřebí pacienta pozvat na dočištění. Toto vždy už individuálně zhodnotí dentální hygienistka dle stavu pacienta.

Po odstranění zubního kamene je potřeba povrch zubů ještě zaleštit. Existují dvě možnosti. První je depurace zubů pomocí kartáčku a pasty, nebo efektivnější druhá metoda – pískování zubů.

Na závěr, když se nám podařilo odstranit nánosy zubního kamene a zprůchodnit mezizubní prostory, si ukážeme, jak se o svůj chrup starat. Dentální hygienistka Vám doporučí, jaký kartáček je pro Vás nejlepší a jaká velikost mezizubního kartáčku by Vám doma rozhodně neměla chybět.

Nyní je důležité dodržovat, případně se naučit novým zvykům, které nám dentální hygienistka doporučila. Protože pouhé odstranění zubního kamene by dlouhodobě zůstalo bez efektu, pokud nedojde k nácviku správné techniky čištění zubů.

 

Jak dlouho první návštěva trvá?

V průměru jednu hodinu.

Kolik stojí?

Vstupní dentální hygiena se pohybuje od  1 460 Kč. Ta následná, druhá již od 700 Kč.

Proč chodit na dentální hygienu před lékařským zákrokem?

Domluvili jste se s Vaším zubním lékařem na dalších zákrocích (např. odstranění zubního kazu) a lékař Vás nejdříve poslat na dentální hygienu? Je to nutné? Ano je. Dentální hygiena před lékařským zásahem zaručí precizní léčbu Vašeho problému.

OBJEDNAT SE

Podívejte se na videa, jak si správně čistit zuby s rovnátky

Tvorba webových stránek: Webklient